Rozporządzenie nr 16 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 29 maja 2023 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).

Rozporządzenie nr 16 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego  z dnia 29  maja 2023 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).

ROZPORZĄDZENIE grypa ptaków obszar zagrożenia.

ROZPORZĄDZENIE grypa ptaków obszar zagrożenia.

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii W Giżycku

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii W Giżycku

W związku z zaobserwowaną w ostatnich dniach na terenie powiatu giżyckiego zwiększoną aktywnością ptactwa dzikiego, związaną z rozpoczętymi wiosennymi migracjami na tereny lęgowe, a tym samym znacznym wzrostem zagrożenia przeniesienia Avian influenzy na stada drobiu hodowlanego, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Giżycku zaleca w szczególności zachowanie szczególnej ostrożności podczas podczas prowadzenia prac polowych przy udziale osób, które zajmują się jednocześnie obsługą drobiu.

Załączniki:
Pobierz plik (SCAN_20220210_022953225.pdf)SCAN_20220210_022953225.pdf[ ]59 Kb

Opinia PIWet-PIB Puławy w sprawie ryzyka wystąpienia w sezonie jesień 2017- wiosna 2018 wysoce zjadliwej grypy ptaków w Polsce

W załączeniu przekazujemy podsumowanie aktualnej sytuacji w Europie i ocenę ryzyka wprowadzenia wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków na terytorium Polski Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego.

Załączniki:
Pobierz plik (Opinia PIWet-PIB Puławy.pdf)Opinia PIWet-PIB Puławy.pdf[ ]2025 Kb

Ulotka dla hodowców drobiu dotycząca wysoce zjadliwej grypy ptaków

W załączeniu przekazujemy ulotkę dla hodowców drobiu dotycząca wysoce zjadliwej grypy
ptaków.

Załączniki:
Pobierz plik (INFORMACJA DLA HODOWCÓW DROBIU.pdf)INFORMACJA DLA HODOWCÓW DROBIU.pdf[ ]126 Kb